Суб'єктам ЗЄД · Консультації митного брокера

« Назад
Експорт підкарантинного товару

До нас надійшло запитання: «Що необхідно для експорту товарів, що підлягають карантину рослин, наприклад кавунів і динь в Німеччину».

Постараємося докладно відповісти на це питання, так як порядок митного оформлення експорту в цьому випадку є загальним для всіх товарів, що підлягають карантину рослин.

Перш за все, для здійснення експортно-імпортних операцій юридична особа повинна бути суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності, тобто в статуті підприємства повинна бути відповідна стаття про те, що підприємство буде займатися зовнішньоекономічною діяльністю.

Наступний крок - акредитація (постановка на облік) на митниці за місцем реєстрації підприємства. Для набору картки акредитації зверніться до митного брокера (електронну копію картки можна створити тільки в спеціальній програмі), він же може провести і акредитацію повністю під ключ .

Для експорту дині і кавуна (код товарної номенклатури 0709939000) необхідно в Держветфітослужбі України (vet.gov.ua) отримати фітосанітарний сертифікат міжнародного зразка. Порядок отримання фітосанітарного сертифіката уточніть у вищевказаній службі. Якщо Вам це здасться складним, є фірми, які це зроблять за Вас за відповідну оплату. Але радимо спробувати самостійно.

Крім цього для митного оформлення експорту підкарантинних товарів необхідний стандартний набір документів: контракт з фірмою-отримувачем, інвойс (рахунок), транспортний документи (видає перевізник), документи, що підтверджують покупку або виробництво товару (видаткові та податкові накладні в разі купівлі товару у третьої особи , бухгалтерська калькуляція виробництва в разі власного виробництва), інші документи на вимогу одержувача товару.

При експорті даного товару відправник мита не платить.

Ввізні мита в Німеччині оплачувати буде одержувач.