Якщо ви плануєте бізнес, пов’язаний з зовнішньо-економічної діяльністю, тобто з імпортом або експортом товарів, то рано чи пізно ви зіткнетеся з проблемою пошуку митного брокера для виконання всіх необхідних дій для митного очищення вашого вантажу на кордоні.

Помилково вважати, що митний брокер це всього лише посередник між вами і митницею, його завдання досить великі. Це — визначення переліку необхідних дозвільних документів, розрахунок митних платежів, складання вантажної митної декларації, проведення оглядів разом з митницею і багато іншого.

Слід зазначити що для початківців імпортерів або експортерів при митному оформленні вантажу ситуація «перший млинець нанівець» просто неможлива, тому що помилки при оформленні насамперед загрожують для вас чималими штрафами, а в гіршому випадку забороною на ведення зовнішньоекономічної діяльності в подальшому.

У статті перераховані основні правила, які необхідно знати перш ніж зайнятися пошуком фахівця з митного оформлення. Керуючись ними, ви зможете легко впоратися з цим завданням і зробити правильний вибір.

Правило 1. Оцініть Інтернет — ресурс.

Отже, після того як ви набрали в пошуковому рядку Google «митне оформлення Київ» або «митне оформлення аеропорт Бориспіль» ви отримаєте більше 200 тисяч ресурсів в пошуковій видачі. Тепер ваше завдання — зробити правильний вибір.

Не зупиняйтеся на першому або другому, перегляньте декілька. Перш за все зверніть увагу на інформативність Інтернет-ресурсу. Оцініть інформацію, на скільки вона була корисна для вас, дізналися ви щось нове і важливе.

Також слід звернути увагу, чи є на сайті можливість швидко зв’язатися з митним брокером. Це може бути проста форма зворотного зв’язку або онлайн консультація.

Якщо ви знайшли 2-3 ресурси, які відповідають даним вимогам, сміливо рухайтеся далі.

Правило 2. Зверніть увагу на досвід роботи і перелік оформлюваних товарів.

Чому це важливо?

По-перше, одна з головних задач митного брокера це правильне присвоєння вашого товару коду згідно класифікатора товарів (УКТ ЗЕД). Від цього залежить розмір митних платежів. Саме помилки в присвоєння кодів призводять до штрафів та інших небажаних наслідків. І, якщо митний брокер має достатній досвід і широку номенклатуру оформлюваних товарів, то ймовірність помилки буде зведена до мінімуму.

По-друге, процедура митного оформлення різних товарів може відрізнятися в залежності від виду товару. Це і наявність різних дозвільних документів і також необхідність проходження всіляких контролів (фітосанітарний, гемологічний та ін.). Зрозуміло, що більш досвідчений митний брокер впорається з цим завданням без будь-яких проблем.

Правило 3. Велика фірма або приватний підприємець? Визначіться, кому віддати перевагу.

Займаючись пошуком, ви напевно звернули увагу, що на ринку митно-брокерських послуг присутні, як і досить великі компанії з великим штатом співробітників, так і невеликі приватні фірми ТОВ або ФОП, в яких працює від 2-х до 5-ти митних брокерів.

Наше завдання показати вам в чому їх відмінність, це допоможе вам зробити правильний вибір.

Як правило, великі фірми, що мають великий штат практикують розподіл праці за функціональними обов’язками. Є група декларантів, яка займається складанням вантажних митних декларацій та є митні брокери, які займаються оформленням товару на митниці.

Послуги таких фірм як правило дешевше, але в разі помилки важче знайти відповідального. Ви можете скористатися їх послугами, якщо у вас це разове постачання і більше займатися зовнішньо-економічної діяльністю ви не плануєте.

Дрібні фірми з невеликим штатом співробітників, як правило практикують інший підхід. Тут митний брокер має свій обмежене коло клієнтів, і він особисто надає повний перелік послуг. Це консультування клієнта на початковому етапі, декларування вантажу, проходження всіх митних процедур і навіть організація доставки вашого вантажу за вказаною адресою.

Крім того, в цьому випадку митний брокер стежить за змінами в законодавстві і може вчасно попередити вас про проблеми і підказати варіанти їх усунення.

Але послуги таких фірм бувають трохи дорожче, але якісніше.

Правило 4. Цінова політика. Ознайомтеся з переліком послуг і їх вартістю.

Багатьох може залучити таке оголошення «Митне оформлення от 2000 грн. Звучить заманливо, але, перш ніж погоджуватися на такий варіант, варто поцікавитися, які саме послуги входять в цю вартість. Можливо це всього лише декларування до 10 позицій товару. І потім при розрахунку повної вартості митного оформлення вийде сума в 3-4 рази більше.

Тому, ви повинні ознайомитися з повним переліком послуг, які вам надасть митний брокер і з їх підсумкової вартістю.

Правило 5. Особистий контакт.

Якщо ви вже визначилися з Інтернет-ресурсом і знайшли те, що вам потрібно, не поспішайте замовляти послугу. Для початку поставте запитання митному брокеру, можливо, скориставшись формою зворотного зв’язку або онлайн консультацією на сайті.

Питання має бути конкретним, наприклад, «Я — ФОП. Планую імпортувати дитяче харчування з Італії. Що для цього потрібно? Які послуги ви надаєте і яка їхня вартість? ».

Отримавши відповідь ви з великою ймовірністю зможете оцінити компетентність митного брокера, його професіоналізм, а також ступінь його інтересу до вас як до потенційного клієнта, що немало важливо.

Висновок.

Може здатися, що пошук митного брокера — це непросте завдання.

Але, озброївшись нашими правилами, ви зможете легко впоратися з нею.

Так що не втрачайте часу, почніть пошук прямо зараз !!